גרנד רהיטים - חדרי שינה מעץ אלון

04-8414563

phone4, phone, contact, telephone, support, call
FacebookTwitter

חדרי שינה מעץ אלון

עץ אלון הוא עץ קשה, עמיד, בעל מירקם גס בשל סיבי העץ העמוקים הניכרים בו. מראהו ייחודי ולכן הינו מהמבוקשים על ידי מעצבי המטבחים והריהוט לבית כמו פינות אוכל, מזננים, וחדרי שינה.

האלון הינו בעל פרח ("עיניים") רחבות עד רחבות מאוד כך שבייצור פורנירים מגזע עץ האלון, ניתן לבודד קטעים ללא פרח, פורניר זה מכונה: אלון שטרייף.

קיימים שני סוגים של עץ אלון :

אלון אדום בעל גון אדמדם יותר וסיבים גסים יותר אשר מקורו בעיקר מיערות אמריקה התיכונית והצפונית.

אלון לבן – בעל גון בהיר יותר וסיבים צפופים אשר מקורו בארצות צפון מזרח אירופה.

האלון מהווה בסיס טוב להלבנה ולגיוון באמצעות צבעי צריבה (בייץ), כך למשל יצרנים רבים משתמשים באלון השטרייפ בגיוון חום כהה מאוד כתחליף לעץ הוונגה הנדיר והמאוד יקר. כמו כן, לוחות הבוצ'רבלוק המוצרים מאלון לבן הינם מהמבוקשים והיפים בשוק וכך גם לוחות הפורניר למיניהם – אלון פרח, אלון שטרייפ, אלון מבוקע ואלון פראי. 

 

חשיבותם של חדרי השינה בביתנו

חדרי שינה הם אולי החלל הכי חשוב לנו בבית, מדובר בחדר בו אנחנו נמצאים הכי הרבה זמן ביום, עיצוב חדרי השינה צריך לאפשר אווירה נוחה ומרגיעה על מנת שנוכל לצבור כוחות כמו שצריך ליום המחרת. הרהיט הכי חשוב והראשוני שעלינו לבחור הוא המיטה, שהיא המוקד העיצובי בחדרי השינה מכיוון שהיא תמיד תהיה הפריט הראשון שבו נבחין בכניסתנו לחדר.

 כאשר אנו בוחרים מיטה חשוב שנבחר במיטה פרופורציונלית לגודל החדר, אין טעם להעמיס בחדר קטן מיטה ענקית שלא תאפשר לנו מרחב מחייה, או מקום לשאר רהיטים כמו ארון, שידות, כיסאות ועוד.

כמובן שיש הבדלים משמעותיים בעיצוב חדרי השינה השונים בבית, שכן כמובן שחדרי השינה של הילדים יהיו שונים בעיצוב משאר חדרי השינה. הצרכים והשימוש שנעשים בחדרי השינה שונים במהותם בהבדלים בין חדרי ילדים ובין חדרי השינה להורים או מבוגרים, חדרי שינה מוצלחים יהיו אלה שידעו להתאים עצמם באופן המוצלח ביותר עבור דייריהם. כאשר אנו מעצבים חדרי שינה לילדים חייבים להתחשב בגיל הילדים, שכן ילדים קטנים עשויים לדרוש דברים אחרים מאשר ילדים בגילאי העשרה הן מבחינת המשחקים והן מבחינת שעות השינה, ההפרעות לשינה שבחדר.

מכיוון שחדרי ילדים הם לא קבועים אלא משתנים ככל שהילד מתבגר וגדל, אילוציו ושימושיו שונים וחדר של ילד בן חמש לדוגמא ממש לא יהיה כמו זה של בן חמש עשרה אז צריך לקחת בחשבון מראש שכנראה החדר הנוכחי יוחלף בתוך כמה שנים וצריך לקחת גם את השיקול הכלכלי בחשבון.